Dolar : Alış : 2.9146 / Satış : 2.9199
Euro : Alış : 3.2876 / Satış : 3.2936
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 80 Kategoride 20310 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

eş durumu tayin dilekçesi örneği

16 Ocak 2012 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Kamu haber » eş durumu tayin dilekçesi örneği

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MüDüRLüĞü

Gönderilmek üzere

…………………………….OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

…………….

……. ili/….. ilçesi …………… okulunda  …….. Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Eşim ise ………ili……..ilçesi ………. okulunda(kurumunda) ……….. olarak görev yapmaktadır.. Halen eşim ve çocuğumdan ayrı olarak görevime devam etmekteyim.Oysa ki, Anayasamızın “Ailenin Korunması” başlığını taşıyan 41.maddesinde “Aile, Türk toplumunun temelidir ve eşler arasında eşitliğe dayanır.Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilâtı kurar.” Hükmü yer almaktadır.

Ayrıca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72.maddesi gereği tayinimin yapılması gerekmektedir. MEB,2009 yılı özür grubu yer değiştirme kılavuzundan İl emrine atanma ibaresini çıkarmıştır.Özür grubu yer değiştirmelerde hizmet puanı üstünlüğü getirilmiştir.  Norm kadro açığı bulunmayan yerlere eş durumu atamaları yapılamamaktadır.Ancak bu konuda Ordu İdare Mahkemesi eş durumu tayini yapılmasına dair 2008/230 nolu kararları bulunmaktadır.

Bu itibarla, yukarıda bahsetmiş olduğum yasal mevzuatlar ve ilgili mahkeme kararı çerçevesinde naklen atamamın eşimin görev yaptığı ………………. iline yapılması hususunda gereğini önemle arz ederim. ……../……./2009

Adres:

Ad – Soyad
İmza

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
50 PUAN
X
Aşağıdaki cümlelerden hangisinin yüklemi, işin çabucak yapıldığını belirtir?
TemaFabrika